Reklama
Reklama

Fatalne powietrze w Poznaniu!

fot. Błażej

Jeśli nie musisz, nie spędzaj dziś czasu na powietrzu.

Niestety mamy dziś w Poznaniu bardzo duże stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. O godzinie 8.00 stacja na Polance pokazywała 146 µg/m3, a stacja przy ulicy Dąbrowskiego 105 µg/m3. Tymczasem dzienna norma to maksymalnie 50 µg/m3. Od rana poziom stężenia utrzymuje się powyżej 100 µg/m3, a to oznacza, że może dojść do przekroczenia poziomu informowania w skali doby.

Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku przekroczenia, które będzie się utrzymywać do północy. - Warunki meteorologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.

Apelujemy do mieszkańców, by ograniczyli w środę przebywanie na powietrzu, a przede wszystkim uprawianie sportu. Odradza się także wietrzenie pomieszczeń oraz zwiększanie zanieczyszczenia poprzez np. palenie w kominku.

W ciągu roku w mieście może dojść maksymalnie do 35 przekroczeń dobowej normy stężenia pyłu PM10. W przypadku stacji przy ulicy Dąbrowskiego od początku roku odnotowano już 15 takich dni, a w przypadku stacji na Polance: od 1 lutego (wcześniej pomiary nie odbywały się) 7 dni z przekroczeniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro