Reklama
Reklama

Podpoznańska firma zakopywała odpady w starych żwirowniach? Są zatrzymania

fot. policja

Policjanci, strażacy i pracownicy służb zajmujących się ochroną środowiska działali w ostatnich dniach w Kunowie i Bojanicach.

To miejscowości położone w powiatach gostyńskim i leszczyńskim. - W poniedziałek policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali w miejscowości Bojanice osoby zajmujące się zakopywaniem w wyeksploatowanej żwirowni odpadów przemysłowych. Podobne odpady były ukrywane w nieczynnej żwirowni w miejscowości Kunowo w powiecie gostyńskim. W związku z tą sprawą został zatrzymany właściciel żwirowni oraz pięć innych osób, w tym współwłaściciel firmy zajmującej się utylizacją tych odpadów - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Z ustaleń śledczych wynika, że podpoznańska firma zajmująca się utylizacją odpadów przemysłowych zamiast płacić specjalistom za profesjonalną utylizację - zakopywała m.in. substancje ropopochodne w żwirowniach. Wstępne szacunki mówią o tym, że w żwirowniach znaleziono odpady mieszczące się na 90 ciężarówkach, ale może ich być więcej. - Zostały wykonane wykopy i odwierty. Pobrano także próbki do badań laboratoryjnych. W jednej z lokalizacji znajduje się także hałda o powierzchni około dwustu metrów kwadratowych, w której mogą znajdować się dziesiątki ton odpadów - dodaje.

Zatrzymane osoby wkrótce mają usłyszeć zarzuty. Być może do sądu trafi wniosek o areszt.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro