Reklama
Reklama

Dziki grasują na os. Batorego i Śmiałego. "Psy należy prowadzić na smyczy!"

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Dzikie zwierzęta ostatnio bardzo często pojawiają się w różnych częściach naszego miasta.

Apel na temat tych zwierząt wystosował do mieszkańców Zarząd Zieleni Miejskiej. W związku z pojawieniem się na osiedlu Batorego/ Śmiałego dzików - apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie kontaktu z tymi zwierzętami. Przypominamy - psy należy prowadzić na smyczy!- czytamy w komunikacie.
Przy okazji przypominamy, że interwencje w związku z dzikimi zwierzętami można zgłaszać na przykład do straży miejskiej. Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego - informował przy jednym z podobnych zdarzeń Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Największym problemem jest to, że mieszkańcy dokarmiają dzikie zwierzęta - chociażby nie zabezpieczając odpowiednio śmieci, które stają się dla dzików łatwym do zdobycia pożywieniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro