Reklama
Reklama

60 dodatkowych miejsc parkingowych na Wildzie

fot. ZDM
fot. ZDM

Z powiększonego parkingu buforowego Dolna Wilda II kierowcy mogą korzystać od początku marca. Do ich dyspozycji jest łącznie 150 miejsc postojowych.

Parkingi buforowe są integralnym elementem Strefy Płatnego Parkowania. Ich zadaniem, podobnie jak SPP, jest ograniczenie liczby samochodów wjeżdżających i parkujących na ulicach w śródmieściu.

Po zachodniej stronie śródmieścia, w jego bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowanych jest aż pięć parkingów buforowych. W ostatnim czasie, w związku z poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania, jeden z nich, Dolna Wilda II został powiększony. Dotychczas dostępnych było na nim 90 miejsc postojowych. W lutym br. wykonano prace związane z jego powiększeniem o 1200 metrów kwadratowych, co pozwoliło na wyznaczenie dodatkowych 60 miejsc do parkowania. Są one dostępne dla kierowców od 1 marca br. - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Cena postoju na każdym z ośmiu parkingów buforowych wynosi 3 złote za godzinę. Osoby, które z takiej formy parkowania korzystają regularnie, mają możliwość wykupienia abonamentu. Jego koszt waha się od 150 zł miesięcznie na parkingu przy ul. Poznańskiej do 220 zł na wszystkich pozostałych, z wyjątkiem parkingu przy Dworcu Zachodnim. W przypadku tego ostatniego abonament kosztuje 250 zł za miesiąc - dodaje rzeczniczka.

Parkingi buforowe zlokalizowane są w ośmiu punktach Poznania:
Droga Dębińska - 77 miejsc,
Dolna Wilda I - 160 miejsc,
Dolna Wilda II - 150 miejsc,
Żelazka - 88 miejsc,
Maratońska - 94 miejsc,
Pułaskiego - 64 miejsc,
Chwaliszewo - 302 miejsca,
Zachodnia (Dworzec Zachodni) - 40 miejsc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro