Reklama

Burmistrz Murowanej Gośliny wciągający biały proszek? "Jestem ostatnio wściekle atakowany"

fot. Stopklatka z nagrania
fot. Stopklatka z nagrania

Dariusz Urbański, burmistrz Murowanej Gośliny jest bohaterem nagrania, które pojawiło się w internecie.

Do naszej redakcji trafiło kilka wiadomości z nagraniem, na którym widać burmistrza Murowanej Gośliny. Mężczyzna siedzi przy stole, a w pewnym momencie ma wciągać biały proszek. Osoby, które przesłały nagranie do naszej redakcji sugerują, że burmistrz może zażywać narkotyki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miasta i Gminy Murowana Goślina. Burmistrz Dariusz Urbański przesłał nam krótkie oświadczenie. - Film przedstawia żartobliwą scenkę ze spotkania prywatnego, która została celowo wyjęta z kontekstu. Jestem ostatnio wściekle atakowany non stop i to jest kolejna tego odsłona. Osoby, które chcą mi jako Burmistrzowi zaszkodzić, wyciągają nagrania prywatnych spotkań i nimi celowo manipulują, aby wpłynąć na opinię publiczną. Ich zamiarem jest nadszarpnięcie mojego dobrego imienia oraz wizerunku, co ma podtekst polityczny i jest elementem brutalnej walki o władzę - wyjaśnia burmistrz.

Głos w tej sprawie zabrał radny z Murowanej Gośliny, Kamil Grzebyta. Był on jedną z osób, która przesłała do nas nagranie Urbańskiego. - Czas, aby wypowiedzieć się poważnie w kwestii dzisiejszych nagrań. Jak większość z Was wie dziś wypłynął do internetu film, na którym widzimy burmistrza zażywającego pewne substancje. Jutro, gdy już dojdzie do siebie zapewne usłyszymy, że to co widzieliśmy nie było tym co widzieliśmy i w ogóle to była jego prywatna impreza. Nie wiem kim są ci ludzie, którzy go nagrali, ale sytuacja jasno pokazuje, że D.U. stracił kontakt z rzeczywistością. Nie chodzi o samą substancje, ale całą sytuację. Siedząc w samych gaciach wciągał przez nos proszek, gdy ktoś go nagrywał. Nie wiem czy wiedział w ogóle co się dzieje wokół niego i dlaczego dał się nagrać, ale wiem, że takie materiały mogą być użyte na przykład w celu szantażu. Pytanie czy jest tego więcej, czy ktoś już nie wykorzystał jego słabości, by potem uzyskać jakąś korzyść. Czy mógł wykorzystać swoje wpływy jako burmistrz i ulec, by uniknąć kompromitacji? Ta sytuacja jasno pokazuje, że D.U. stracił możliwość sprawowania urzędu burmistrza. Nie chodzi już tylko o wstyd - napisał Kamil Grzebyta na Facebooku. Co ciekawe Grzebyta to były asystent Urbańskiego, który z jego listy dostał się do Rady Miasta w Murowanej Goślinie. Później panowie się jednak pokłócili, i dziś Grzebyta jest jednym z najgłośniejszych krytyków Urbańskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro