Reklama
Reklama

46 Moderusów Gamma trafi do MPK Wrocław

fot. Modertrans Poznań
fot. Modertrans Poznań

Będą kosztować ponad 370 milionów złotych.

Nie 25, a 46 tramwajów wyprodukowanych przez Modertrans Poznań trafi w najbliższych latach do Wrocławia. Mowa o Moderusach Gamma. Początkowo wrocławskie MPK zamówiło 25 nowoczesnych pojazdów, ale skorzystało z możliwości powiększenia zamówienia o dodatkowe 21 tramwajów.

- Moderusy Gamma mają nowoczesną, lekką konstrukcję, z systemem napędowym o dużej wydajności. Wyposażone w skrętne wózki, będą mniej eksploatowały wrocławskie torowiska. Gammy to również tramwaje niskopodłogowe wyposażone w elektroniczne wyświetlacze oraz klimatyzację. Część z nich zastąpi wycofywane z ruchu wagony. Pozostałe - wzmocnią tabor przewoźnika w związku z planowanym uruchomieniem linii na Nowy Dwór i na Popowice. By pomieścić wszystkie pojazdy, przewoźnik zmodernizuje swoje zajezdnie - podaje Modertrans.

Prace nad projektem dla Wrocławia już trwają. Będzie to Moderus Gamma, ale dostosowany pod wymagania zamawiającego z Dolnego Śląska. - MPK decyduje między innymi o malowaniu zewnętrznym, układzie i tapicerce siedzeń, rozmieszczeniu kamer monitoringu, układzie pulpitu motorniczego, dedykowanych funkcjach niektórych systemów. Tych tematów jest bardzo dużo i wraz z postępem prac na bieżąco będziemy prowadzić uzgodnienia - wyjaśnia Piotr Pawlak, wiceprezes zarządu Modertrans Poznań.

46 pojazdów będzie kosztować 372 miliony złotych. Pierwszy trafi do Wrocławia pod koniec 2022 roku, a ostatni w czerwcu 2024.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro