Reklama
Reklama

Martwy wilk znaleziony przy drodze

fot. Nadleśnictwo Grodzisk Lasy Państwowe

Zwierzę zostało znalezione w powiecie grodziskim.

Służby zgłoszenie o martwym zwierzęciu leżącym przy drodze wojewódzkiej nr 305 w okolicach miejscowości Błońsko odebrały w niedzielę wieczorem. Na miejsce udali się policjanci. Leśnicy, ale też przedstawiciele Pracowni Anatomii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jak przekazują przedstawiciele Nadleśnictwa Grodzisk Lasy Państwowe pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego sporządzili wymaganą dokumentację dla Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Wilk jest gatunkiem objętym ścisłą ochroną i wszelkie przypadki upadków są rejestrowane - informują leśnicy z Nadleśnictwa Grodzisk Lasy Państwowe. Wstępne ustalenia pozwalają przypuszczać, że przyczyną śmierci zwierzęcia był wypadek komunikacyjny - dodają.

Ostateczna przyczyna śmierci wilka będzie znana po wykonaniu specjalistycznych badań.

W ostatnim czasie w Wielkopolsce pojawia się wiele informacji dotyczących obecności wilków. Można je spotkać już nawet w centrum Poznania. Choć leśnicy tłumaczą, że wilki nie mają na celu spotkania z człowiekiem należy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta i spotkanie z nimi może być niebezpieczne. Dlatego lepiej się do nich nie zbliżać i powiadomić odpowiednie służby, które będą w stanie pomóc zwierzęciu. Uważać muszą też kierowcy, bo dzikie zwierzęta często wybiegają też na jezdnię.

Przy okazji przypominamy, że wilki to zwierzęta drapieżne, od 1998 roku objęte ochroną gatunkową. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro