Reklama
Reklama

Jest wyrok w sprawie księdza z Pleszewa. Ma iść do więzienia

fot. Kadr z filmu "Zabawa w chowanego"
fot. Kadr z filmu "Zabawa w chowanego"

Duchowny odpowiadał za molestowanie nastolatka.

Arkadiusz H. stał się jednym z negatywnych bohaterów filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", który miał swoją premierę w maju ubiegłego roku. Bracia z Pleszewa oskarżyli w nim H. o molestowanie seksualne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gdy sprawa trafiła do prokuratury, okazało się, że ksiądz mógł molestować więcej osób. Był przenoszony pomiędzy parafiami, a wiedzę na ten temat miał mieć m.in. biskup kaliski Edward Janiak (który po premierze filmu stracił stanowisko). Ksiądz Arkadiusz H. w filmie braci Sekielskich przyznaje się do tego, co robił. Mówi też, że "walczy ze swoimi słabościami".

Proces duchownego rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. W trakcie rozprawy Arkadiusz H. Przyznał się do winy i przeprosił za to, co zrobił. Groził mu 12 lat więzienia. Dziś mężczyzna usłyszał wyrok. Skazano go na 3 lata więzienia oraz 10-letni zakaz pracy z dziećmi i młodzieżą. Wyrok nie jest prawomocny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro