Reklama
Reklama

Wataha 4 wilków pojawiła się na Śródce przy boisku sportowym

Wilk na Śródce, ulica Bydgoska | fot. LaUrA, widz WTK

O spotkaniu z wilkiem informują nas Czytelnicy.

Wilki docierają coraz bliżej centrum Poznania. W niedzielę, o 17.30 wilk widziany na ul. Bałtyckiej, w okolicach Bridgestone - pisze Marta. Witam, na rogu Gdyńskiej i Bałtyckiej prawdopodobnie widziano wilka - dodaje Kornel. Przy działkach na ulicy Bałtyckiej biega wilk. Udało nam się uniknąć konfrontacji dzięki uprzejmości państwa, którzy zgarnęli nas i naszego psa do samochodu. Dziękujemy za uratowanie życia - pisze Patrycja i dodaje, że o całej sytuacji powiadomiła strażników miejskich. - Wataha 4 wilków była widziana w sobotę wieczorem na Śródce na ulicy Bydgoskiej przy boisku sportowym. W niedzielę na Śródce był jeden wilk. Zdarzenie zgłoszono na policję - pisze kolejny Czytelnik.

W ostatnim czasie w Wielkopolsce często pojawiały się komunikaty dotyczące lasów, by szczególnie uważać na psy, a nawet, by rezygnować ze spacerów. Choć leśnicy tłumaczą, że wilki nie mają na celu spotkania z człowiekiem należy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta i spotkanie z nimi może być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia, absolutnie się do niego nie zbliżać i powiadomić odpowiednie służby. Uważać muszą też kierowcy, bo dzikie zwierzęta często wybiegają też na jezdnię.

Przy okazji przypominamy, że wilki to zwierzęta drapieżne, od 1998 roku objęte ochroną gatunkową. Nie wolno ich umyślnie zabijać, chwytać, okaleczać, płoszyć czy niepokoić. Złamanie tych zakazów grozi wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro