Reklama

Ogromna kolejka przed wejściem do Palmiarni. W całym obiekcie może przebywać jednocześnie tylko 46 osób

fot. Piętoń

Za oknami zrobiło się nieco chłodniej niż w ostatnich dniach, dlatego niektórzy uznali, że dobrym sposobem na spędzenie wolnej niedzieli jest wizyta na przykład w Palmiarni. O tłumach w kolejce przed wejściem poinformował nasz Czytelnik - "na wejście czekamy już godzinę". W całym obiekcie, jednocześnie może przebywać 46 osób, dopiero gdy ktoś wyjdzie, wpuszczani są kolejni zwiedzający.

Co można zobaczyć gdy już swoje się odczeka? Jak przekazują pracownicy Palmiarni w pawilonie VII prezentują się rośliny wodne oraz bagienne strefy międzyzwrotnikowej. To najcieplejszy i najwilgotniejszy pawilon w Palmiarni. Jego centralne miejsce zajmuje podgrzewany basen do uprawy wiktori. Pracownicy Palmiarni zachęcają też do odwiedzenia pawilonu nr V, gdzie podziwiać można niezwykłą palmę (Pritchardia pacifica). Jej wachlarzowate liście osiągają do około 1 m długości i cechują się intensywnie zielonym kolorem.

Co ważne od 1 marca w niedziele i święta Palmiarnia czynna jest o godzinę dłużej, czyli w godzinach od 09:00 do 18:00 - ostatni zwiedzający mogą wejść do godziny 17:00. Natomiast od wtorku do soboty Palmiarnię można zwiedzać w godzinach od 09:00 do 17:00 (kasa czynna do 16:00). Bilet wstępu kosztuje 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy. Dzieci do lat 3 wchodzą do obiektu za darmo.

Pracownicy obiektu przypominają, że zwiedzający zobowiązani są do przestrzegania wszelkich norm sanitarnych w związku z trwającą pandemią koronawirusa - między innymi muszą mieć na sobie maseczki. Szczegółowe zasady znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro