Reklama
Reklama

Rolnicy Agrounii pojawili się na otwarciu obwodnicy z udziałem premiera Morawieckiego. "Uciekł jak szczur"

fot. WTK

5 marca oficjalnie otwarta została wschodnia obwodnica Wrześni. Połączyła drogę krajową nr 15 z z drogą krajową nr 92.

Na otwarciu nowej obwodnicy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Zapowiadana wcześniej uroczystość została zakłócona przez grupę rolników z Agrounii. Rolnicy, jak informują dowiedzieli się dziś rano, że we Wrześni będzie premier. Postanowili się zebrać i zadać Mateuszowi Morawieckiemu kilka pytań między innymi odnośnie pomocy dla rolników w związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa. Pojawili się na spotkaniu z transparentami. Choć próbowali podejść bliżej oficjalnej uroczystości na drodze stanęli im policjanci.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Jak przekazują przedstawiciele Agrounii premier nie znalazł dla nich czasu. Premier uciekł jak szczur. Boi się rolników. Boi się naszych problemów. On nie chce nas widzieć - napisali i jak tłumaczyli uroczystość została przerwana jak tylko się pojawili.


Wizyta premiera w Wielkopolsce trwała około 10 minut. Po tym jak pojawili się rolnicy kolumna rządowa natychmiast odjechała.


  • Aktualizacja
    piątek, 5.03.2021 r., godz. 21.36
    Aktualizacja
    piątek, 5.03.2021 r., godz. 21.36
    W związku z zakłóceniem uroczystości wylegitymowanych zostało 16 osób. "Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna" - przekazał w rozmowie z RMF24.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro