Reklama

Park i mini-zoo nieczynne z powodu ptasiej grypy

fot. www.leszno.pl

Decyzję o zamknięciu na miesiąc Parku 1000-lecia w Lesznie i działającego tam mini-zoo wydał Powiatowy Lekarz Weterynarii, po tym, jak u 2 padłych na terenie parku ptaków wykryto wirusa H5N8, czyli wirusa ptasiej grypy.

Całe ptactwo, które przebywa na terenie Parku 1000-lecia wyłapano i poddano obserwacji. To kaczki piżmówki, gęsi gęgawy i gęsi tybetańskie będące na stanie mini-zoo. Park przeszedł też szczegółową kontrolę w zakresie wzmocnienia zasad bioasekuracji, które zostały spełnione zgodnie z wszystkimi zaleceniami Powiatowego Lekarza Weterynarii - przekazują urzędnicy z Leszna.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Co ważne, Główny Inspektorat Weterynarii informuje: Jak dotychczas nie stwierdzono na świecie ani jednego przypadku zakażenia wirusem HPAI/H5N8 u człowieka i w chwili obecnej nie ma podstaw do wprowadzania ponadstandardowych środków prewencyjnych w odniesieniu do ludzi - dodają.

Na razie nie ma informacji, jak długo park będzie nieczynny. Wstępnie ma to być do końca marca. Jak zapewniają leszczyńscy urzędnicy o kolejnych ustaleniach będą informować na bieżąco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro