Reklama

Utytułowana lekkoatletka pochodząca z Wielkopolski ma swoją lalkę Barbie

fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie Barbie Shero i lalkę inspirowaną swoim wyglądem otrzymała Anita Włodarczyk.

Barbie kolejny raz wyróżniła wybitne liderki, sportsmenki i artystki. Wśród nich jest polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem - Anita Włodarczyk. Lekkoatletka urodziła się w Rawiczu.

Jak czytamy w opisie - "wyróżnieniem Barbie Shero została doceniona za niezwykłą determinację i upór w dążeniu do celu. Za odwagę i siłę, które pozwoliły jej nie tylko odnosić spektakularne sukcesy, ale także mierzyć się ze sportowymi wyzwaniami".

Warto mieć marzenia, być upartą w dążeniu do ich realizacji i odnosić sukcesy. Można być kobietą i robić wszystko to, o czym się marzy. W swoim życiu pokonałam długą drogę, mierzyłam się z kontuzjami i presją społeczną. Dziś spotykam się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, uczestniczę w akcjach charytatywnych i namawiam do aktywności sportowej oraz poszukiwania własnej drogi - komentuje Anita Włodarczyk

Barbie Shero wskazuje i promuje wartościowe wzorce, nagradzając kobiety, za ich siłę i niezależność oraz sposób, w jaki walczą o swoje marzenia i motywują do działania. Polska zajmuje w tym panteonie sław zaszczytne miejsce. Do tej pory w naszym kraju przyznaliśmy trzy takie wyróżnienia. Mamy świadomość jak ważny społecznie jest to projekt, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniach prawdziwych bohaterek, które mogą stać się drogowskazem dla innych - tłumaczy Danuta Leszko-Rowsell, senior brand manager marki Barbie.

Wyróżnienie Barbie Shero, przyznawane jest od 2015 roku inspirującym osobowościom. Do tej pory trafiło niemal do 50 kobiet z 18 krajów. Pierwszą Polką, do której w 2018 roku trafiło wyróżnienie Barbie Shero, była dziennikarka i podróżniczka - Martyna Wojciechowska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro