Reklama
Reklama

Trzech przedsiębiorców z Wielkopolski zatrzymanych przez CBA

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. CBA

Trwają czynności w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania oraz ich miejsca pracy. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności publicznoprawnych na ponad 770 tys. zł - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Są to kolejne osoby zatrzymane w ramach tego postępowania. Do wyłudzeń skarbowych miało dochodzić w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi około 10 mln zł - dodają przedstawiciele CBA.

Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób. Materiały dowodowe są nadal gromadzone i analizowane przez śledczych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro