Reklama
Reklama

Rozpoczyna się budowa ulicy Miłowita

fot. PIM
fot. PIM

W poniedziałek rozpoczną się prace związane z budową ulicy Miłowita, położonej w Antoninku.

W ich efekcie przestanie być drogą gruntową i zostanie pokryta asfaltową nawierzchnią. Wraz z rozpoczęciem robót zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.

- Na czas realizacji pierwszego etapu budowy zamknięty dla ruchu zostanie odcinek między ul. Mścibora (łącznie ze skrzyżowaniem) a ul. Zbyłowita (bez skrzyżowania). Kierowcy będą kierowani na oznakowane objazdy: od ronda Obrońców Grodna przez ul. Światopełka, zaś od ul. Zbyłowita przez ul. Leszka. Wykonawca zapewni dojazd i dojście do posesji zlokalizowanych przy placu budowy - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka, na którym powstanie asfaltowa, dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów, z chodnikiem z płytek betonowych po południowej stronie. Z kostki betonowej zbudowane zostaną zjazdy do posesji oraz progi zwalniające na jezdni.

- Renowacji poddany zostanie istniejący kanał deszczowy, na którym powstaną studnie rewizyjne. Zaplanowano również budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi. Całość ma być gotowa na przełomie czerwca i lipca - zapowiadają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro