Reklama
Reklama

Złożono ważny wniosek dla kolejnego odcinka S11. Ma być gotowy za 6 lat

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Złożono wniosek o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Piła.

To odcinek łączący Wielkopolskę z województwem zachodniopomorskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu spodziewa się, że decyzja zostanie uzyskana w pierwszym kwartale 2022 roku. - Dalszy etap prac przygotowawczych to opracowanie Koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania projektowe dla zatwierdzonego w DŚU wariantu przebiegu S11. Jest to ostatni etap prac studialnych, po zakończeniu którego można będzie rozpocząć etap opracowania projektu budowlanego. Później pozostanie uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz realizacja drogi w terenie - tłumaczy Alina Cieślak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg zostanie ogłoszony w II kwartale 2023 roku. Realizacja robót planowana jest na lata 2025-27. Budowa drogi ekspresowej S11 Szczecinek - Piła została ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro