Reklama
Reklama

Trwa budowa kolejnej sygnalizacji akustycznej

fot. ZDM
fot. ZDM

W Poznaniu powstaje nowa sygnalizacja akustyczna.

Tym razem prace są prowadzone na skrzyżowaniu ulic Inflanckiej i Piłsudskiego. Dzięki urządzeniom akustycznym, montowanym na sygnalizatorach świetlnych, zwiększy się bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących. Ma to znaczenie szczególnie na ruchliwych ulicach poza centrum.

- Skrzyżowanie ul. Inflanckiej i Piłsudskiego jest jednym z ważniejszych w tej części Poznania. W ramach prowadzonych prac zostanie ono wyposażone w nowe przyciski dla pieszych oraz sygnalizatory dźwiękowe informujące przechodniów o kolorze nadawanego światła. Ważną funkcją będzie także dźwiękowe naprowadzanie na sygnalizator, jak również dostosowanie głośności emitowanych sygnałów do natężenia dźwięków otoczenia. Podobnie jak inne tego rodzaju urządzenia w Poznaniu, sygnalizacja akustyczna będzie aktywna w godzinach 7-20 - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Nowe sygnalizatory zostaną zamontowane na samym skrzyżowaniu ul. Inflanckiej i Piłsudskiego, a także przy przejściu dla pieszych przez tę drugą ulicę, położonym przy przystanku autobusowym "Inflancka". Prace powinny potrwać do połowy marca br., a ich koszt wyniesie ok. 200 tysięcy złotych.

Prace mogą powodować niewielkie utrudnienia dla pieszych. Pozostaną za to bez wpływu na ruch samochodów.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro