Reklama
Reklama

Nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał nawet na samej feldze

fot. Policja

Policjanci z powiatu wrzesińskiego zatrzymali 39-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze patrolujący ulice Pyzdr chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę, który poruszał się audi a3. Ten jednak nie miał ochoty na spotkanie ze stróżami prawa i postanowił przyśpieszyć. Wrażenia nie robiły na nim także sygnały dźwiękowe i świetlne, nadawane przez ściągający go radiowozów. Dodatkowo poruszał się bez włączonych świateł mijania.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Sprytny plan jednak się nie powiódł, ponieważ po kilku minutach ucieczki kierujący Audi A3 został zatrzymany na ulicy Niepodległości. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Pyzdr. W pojeździe znajdowała się również 39-letnia obywatelka Ukrainy. Determinacja mężczyzny był na tyle duża, że końcowej fazie pościgu przed radiowozem uciekał na samej feldze, ponieważ na ulicy Niepodległości uszkodził oponę - relacjonował sierż. szt. Adam Wojciński.

Ostatecznie uciekiniera udało się zatrzymać, a w pojeździe zabezpieczono m.in. zwitek papierowy z zawartością suszu roślinnego. Ponadto we wspólnym miejscu zamieszkania zatrzymanej pary policjanci ujawnili amfetaminę oraz marihuanę należącą do 39-latka.

Przeciwko mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty posiadania łącznie ponad 5,5 grama środków odurzających oraz 0,5 grama substancji psychotropowych, a także nie zatrzymanie się do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia. Wobec kobiety nie wszczęto postępowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro