Reklama
Reklama

Porwali Matkę Boską, Jezusa i hondę. Cmentarni złodzieje w rękach policji

fot. Policja

Policjanci z powiatu szamotulskiego zatrzymali w sumie 3 osoby.

Funkcjonariusze z komendy we Wronkach otrzymali zgłoszenie o kradzieży nagrobnej figury Jezusa wykonanej z brązu, do którego doszło pomiędzy 6 a 20 lutego. Podobne dwa zdarzenia odnotowano w tym czasie na terenie gminy Pniewy. W miejscowości Psarskie, łupem złodziei padły dwie figury Matki Boskiej.

- Na trop podejrzanych o kradzież wpadli szamotulscy kryminalni, którzy w dniu 22 lutego br. zatrzymali parę podejrzaną o kradzież samochodu marki honda accord w Szamotułach. Wszystko wskazywało na to, iż 31-latka oraz 26-latek bez stałego miejsca zamieszkania, mieli na sumieniu nie tylko kradzież pojazdu - relacjonowała mł. asp. Sandra Chuda.

- Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, iż para mogła też kraść ozdoby nagrobne. Zebrane materiały dowodowe w sprawie, wskazywały, że łupem małżeństwa paść mogły dwie figurki z cmentarza we Wronkach, dwie figurki z cmentarza w miejscowości Psarskie oraz pięć figur z terenu powiatu międzychodzkiego. Wartość skradzionych figur szacowana była przez pokrzywdzonych na kwoty od kilkuset do 8 tysięcy złotych. Łączne straty, to prawie 22 tysiące złotych - dodała mł. asp. Chuda.

W czasie czynności ustalono również tożsamość 34-latka z Krzyża Wielkopolskiego, który skupował ozdoby cmentarne po zaniżonych cenach. W trakcie przeszukań miejsc skupów metali, ujawniono i zabezpieczono dwie skradzione figury.

- Zatrzymana para usłyszała zarzuty kradzieży, natomiast 34-latek - zarzuty paserstwa. Za obydwa przestępstwa polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia - zaznaczyła mł. asp. Chuda.

Wyjaśnienie okoliczności sprawy trwa. Policjanci nie wykluczają, że podobnych zdarzeń mogło być więcej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro