Reklama
Reklama

Zakończył się remont chodnika na Królowej Jadwigi

fot. PIM

Zakończyły się zasadnicze prace przy remoncie chodnika na ul. Królowej Jadwigi.

Chodzi o jej północną stronę, na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej. Roboty prowadzono od listopada.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W ich ramach wykonano m.in. rozbiórkę chodnika i miejsc postojowych, budowę kanału technologicznego, wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni chodnika oraz miejsc postojowych.

- Na przebudowywanym odcinku ulicy posadziliśmy również 15 wiązów, co jest nawiązaniem do historycznego założenia Ringu Stubbena - pasów zieleni otaczających śródmieście, powstałych na początku XX wieku na obszarze zlikwidowanych pruskich fortyfikacji i na terenach leżących w pobliżu. Oprócz nowych drzew posadziliśmy też lilaki, irgi szwedzkie i założyliśmy trawniki. Zamontowaliśmy kosze na śmieci oraz ławki - powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trzeba jeszcze wykonać oznakowanie poziome ul. Królowej Jadwigi, na odcinku od Drogi Dębińskiej do ul. Półwiejskiej. Malowanie musi być jednak realizowane w godzinach nocnych, potrzeba do tego ponadto odpowiednich warunków atmosferycznych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania
31℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro