Reklama

Ktoś wprowadza do obrotu fałszywe banknoty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pasja1000 / pixabay.com

Policjanci z Kalisza od początku roku dostali kilkadziesiąt zawiadomień w tej sprawie.

Od początku 2021 roku kaliscy funkcjonariusze wszczęli 24 postępowania dotyczące fałszywych banknotów. - W większości prowadzone przez policjantów sprawy dotyczą banknotów o nominale 100 złotych i nr JD 1712184, które zostały wprowadzone do obrotu w różnego rodzaju placówkach handlowych na terenie Kalisza. Banknoty zostały ujawnione przez pracowników sortowni we wpłatach zamkniętych dokonywanych przez poszczególne firmy. W każdym przypadku ekspertyzy zabezpieczonych pieniędzy dokonuje Narodowy Bank Polski, który jest jedynym organem władnym do oceny ich autentyczności - wyjaśniają policjanci.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Funkcjonariusze apelują w szczególności do sprzedawców, by dokładnie sprawdzać przyjmowane banknoty. - W przypadku ujawnienia podejrzanego banknotu, prosimy o natychmiastowe powiadomienie policji. Szybkie przekazanie informacji może pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe środki płatnicze - zaznaczają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro