Reklama

Kolejne zmiany w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice

fot. PIM
fot. PIM

Są dobre, ale też i kiepskie wiadomości.

- Roboty budowlane trwają na wszystkich odcinkach trasy na Naramowice, wykonawca pracuje zarówno nad sieciami uzbrojenia terenu, jak i układem torowym i drogowym. Dobrą wiadomością jest przywrócenie dwukierunkowego przejazdu przez ul. Słowiańską w rejonie pętli, bo torowisko tramwajowe przecinające ulicę zostało już zamontowane. Druga dobra wiadomość to otwarcie ul. Naramowickiej jednokierunkowo na odcinku od Wilczaka do ul. Serbskiej. Kierowcy korzystać będą z wyremontowanej części ulicy. Musimy zamknąć jednak fragment ul. Wilczak - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W obu kierunkach ulicą Słowiańską do Szelągowskiej będzie można przejechać od 6 marca. Wrócą tu autobusy. Tego samego dnia możliwy będzie przejazd ulicą Naramowicką od ulicy Wilczak w stronę Serbskiej (dojazd do posesji i skręt tylko w ul. Serbską w kierunku ul. Wilczak i mostu Lecha).

- Dla pieszych i rowerzystów dostępna będzie wschodnia część ul. Naramowickiej (po jezdni w związku z budową chodników). Dojazd do osiedla Ataner pod numerami 31-47 możliwy ul. Naramowicką zarówno od ul. Serbskiej, jak i od ul. Szelągowskiej i Słowiańskiej - zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulica Wilczak zostanie zamknięta pomiędzy ulicami Ugory i Szelągowską. - Dojazd do posesji przy ul. Wilczak nr 68 będzie zapewnione przez plac budowy. Przejście dla pieszych na ul. Szelągowskiej przesunięte zostanie w kierunku południowym (między obecnym tymczasowym przystankiem a standardową lokalizacją) - dodają.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona na skrzyżowaniach ulic Szelągowskiej i Winogrady oraz Murawa i Winogrady. Na skrzyżowanie Murawa / Słowiańska powróci śluza autobusowa dla kierunku Murawa - Słowiańska. Nie będą już działać tymczasowe przystanki przy skrzyżowaniu.

- W związku z zamknięciem ul. Wilczak wyznaczone zostaną objazdy. Z ul. Szelągowskiej w kierunku mostu Lecha będzie można przejechać przez ulice Naramowicką i Serbską. W odwrotnym kierunku, czyli do centrum z mostu Lecha, przejedziemy z ul. Serbskiej przez rondo Solidarności oraz ulice Murawa i Słowiańską do Szelągowskiej.

Zmiany wpłyną na kursowanie autobusów linii dziennych nr 167, 174, 190 i 911 oraz nocnych nr 214 i 224. Pojadą one przez ul. Szelągowską i Słowiańską. - Przystanek autobusowy Wilczak (zlokalizowany przy ul. Szelągowskiej) zostanie przeniesiony na ul. Słowiańską (po skręcie w lewo, za przejściem dla pieszych) - kończą.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro