Reklama
Reklama

Jest pomoc dla pogorzelców z osiedla Kopernika. Dostaną sprzęt kuchenny

fot. Czytelnik

20 osób wciąż nie może wrócić do swoich mieszkań.

W połowie lutego w wieżowcu na osiedlu Kopernika doszło do pożaru, w wyniku którego ucierpiało 5 mieszkań. Pisaliśmy na naszym portalu o zbiórce pieniędzy na remont lokali (TUTAJ), ale nie jest to jedyna pomoc, jaką otrzymują pogorzelcy.

Swoją pomoc zaoferowała firma Amica. - Słowa uznania należą się radnemu Tomaszowi Stachowiakowi, który razem z radnym Krzysztofem Rosenkiewiczem, zaangażował się w pomoc mieszkańcom z os. Kopernika. Serdeczne dziękuję także firmie Amica, na którą zawsze możemy liczyć w trudnych sytuacjach. Mam nadzieję, że lokatorzy szybko będą mogli wrócić do swoich mieszkań i normalności - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od sponsora pogorzelcy otrzymają 4 lodówki, 2 piekarniki, 2 płyty grzejne, zmywarkę i mikrofalę. - Za każdym razem kiedy pojawia się taka potrzeba, jesteśmy gotowi świadczyć wszelką pomoc. To dla nas zaszczyt, że możemy w tym uczestniczyć - mówił Marcin Bilik z Grupy Amica.

Trwają też aukcje przedmiotów, z których dochód zostanie przekazany na rzecz pogorzelców. Znaleźć je można TUTAJ. Kończą się w poniedziałek o 19.00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
40.15 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro