Reklama
Reklama

Cytadela: w miejscu dawnego amfiteatru powstanie ogród miododajny

fot. ZZM
fot. ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej planuje inwestycję na Cytadeli

Za kwotę 1,6 miliona złotych w miejscu przebudowanego amfiteatru powstanie ogród miododajny. - Przede wszystkim w dawnym teatrze letnim nastąpi odwrócenie funkcji - w miejscu widowni pojawią się rabaty z roślinami wabiącymi pszczoły, motyle i inne owady zapylające, a w miejscu dawnej sceny zostaną zamontowane fantazyjne leżaki, skąd będzie można podziwiać odgrywane przez przyrodę przedstawienie - tłumaczy ZZM.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W celu zwiększenia powierzchni biologicznie czynnej likwidacji ulegnie część schodów. - Pojawią się też pojedyncze siedziska, niewielkie tarasy widokowe, kaskada wodna, a także subtelne oświetlenie, które zostało tak pomyślane, by nie ingerować w aktywność nocnych owadów - zapowiadają urzędnicy.

Według ZZM taki projekt, polegający na założeniu dedykowanego pszczołom ogrodu w ramach modernizacji przestrzeni zurbanizowanej, w układzie amfiteatralnym, jest unikatowy na skalę krajową, a może i światową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro