Reklama

Ruszył nowy sezon PRM. Ważna zmiana w taryfie

fot. ZTM
fot. ZTM

1 marca ruszył nowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku korzystać można ze 113 stacji roweru miejskiego PRM 3G (w sumie prawie 1000 rowerów), trzech stacji 3G z rowerkami miejskimi dla dzieci: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka, 76 rowerów wyposażonych w foteliki, służące do przewozu dzieci, 746 rowerów PRM 4G (wypożyczanie i zwrot w wyznaczonych strefach PRM 4G, a nie w stojakach na stacjach PRM 3G) i dodatkowo 30 rowerów elektrycznych PRM 4G i 179 miejskich stref postoju rowerów 4G. 80 stref znajduje się w pobliżu stacji PRM 3G, natomiast Strefa Centrum to obszar wewnątrz I ramy komunikacyjnej, z wyjątkiem płyty Starego Rynku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jeszcze w ubiegłym roku przez pierwszych 20 minut wypożyczenie roweru było bezpłątne. Teraz taryfa uległa zmianie. - Od 1 marca darmowe korzystanie z PRM będzie przywilejem wyłącznie posiadacza biletu okresowego na karcie PEKA. Dla osób, które nie będą go posiadały koszt pierwszych 30 minut wynajmu roweru wyniesie 1 zł (dotychczas od 21. do 60. minuty obowiązywała opłata 2 zł), a od 31. do 60 minuty wypożyczenie będzie kosztowało 2 zł. Oznacza to, że jeśli użytkownik wybierze korzystanie z PRM bez karty PEKA i biletu, cena za pierwszą godzinę wypożyczenia wyniesie 3 zł. To wzrost o 1 zł, ale w zamian tańszy i wydłużony będzie pierwszy przedział czasowy od 1 do 30 minuty (dotychczas już od 21. minuty opłata wynosiła 2 zł). Zmiana ta wpisuje się w rosnący średni czas wypożyczenia roweru miejskiego, który obecnie wynosi 23 minuty i 31 sekund - wyjaśnił Zarząd Transportu Miejskiego.

Urzędnicy tłumaczą tę decyzję wskazywali, że podczas przeprowadzonych wśród użytkowników badań najwięcej osób wskazało kwotę 1,20 zł jako akceptowalną w momencie wprowadzania opłaty od 1 minuty wypożyczania.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. taryfy, zasad zakładania konta w systemie i mapę stacji można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro