Reklama
Reklama

"Śnieżycowy Jar" budzi się do życia. Wprowadzono ważną zmianę dla zwiedzających

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Przełom zimy i wiosny tradycyjnie oznacza budzenie się do życia "Śnieżycowego Jaru".

Położone pod Murowaną Gośliną miejsce od lat cieszy się wielkim zainteresowanie turystów. W momencie apogeum kwitnienia można tam podziwiać piękne dywany kwiatowe.

Kiedy w tym roku to miejsce będzie najpiękniejsze? To już zależy od sił natury. - Długo utrzymujące się chłody spowodowały, że śnieżyca dopiero rozpoczęła wegetację - informuje Nadleśnictwo Łopuchówko.

Leśnicy przypominają, że rezerwat przyrody "Śnieżycowy Jar" można odwiedzać wyłącznie w wyznaczone weekendy, ponieważ jest on w całości położony na terenie Poligonu Wojskowego Biedrusko, na który obowiązuje bezwzględny, stały zakaz wstępu.

W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną wprowadzono ważną zmianę. - Na ścieżce turystycznej w rezerwacie oraz będącej jej częścią kładce widokowej, ustalony zostaje ruch jednokierunkowy, tym samym wejście do rezerwatu możliwe będzie wyłącznie od jego południowej części - zgodnie z mapą zamieszczoną poniżej. Kierunek dotarcia do wejścia oraz kierunek ruchu w samym rezerwacie zostaną odpowiednio i czytelnie oznakowane - czytamy w komunikacie Nadleśnictwa. Ponadto należy pamiętać o zakrywaniu ust i nosa oraz zachowywaniu dystansu społecznego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro