Reklama

Zielona Energia

fot. archiwum epoznan.pl
fot. archiwum epoznan.pl

W środę, 19 listopada, prezydent Ryszard Grobelny rozpoczął akcję Zielona Energia. Akcja ma na celu promocję energooszczędności. Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły otrzyma energooszczędną żarówkę zakupioną za pieniądze z koncertu Nelly Furtado.

Z każdego biletu zakupionego, by dostać się na lipcowy koncert Nelly Furtado, 5 złotych przeznaczono na zredukowanie szkód klimatycznych, jakie powstały w naszym mieście podczas koncertu i powstaną podczas grudniowej Konferencji Klimatycznej.

Ryszard Grobelny zaprezentował w środę, na co przeznaczone zostały pieniądze. Miasto zakupiło 100 tysięcy energooszczędnych żarówek i planuje rozdać je wśród uczniów poznańskich podstawówek, gimnazjów i liceów już 28 listopada. Zdaniem prezydenta, to właśnie młodzi ludzie mogą zachęcić bliskich do zmianytradycyjnej żarówki na energooszczędną.

Rozdanie żarówek to nie jedyna inicjatywa w ramach akcji Zielona Energia. Uczniowie poznańskich szkół wezmą udział w wykładach o tematyce dotyczącej ochrony środowiska, dostaną również specjalne broszury informacyjne. Natomiastwszyscy poznaniacy będą mogli obserwować happening, który rozegra się 25 listopada na ulicy Św. Marcin. W tym dniu wszystkie latarnie będąświecić na zielono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro