Reklama
Reklama

Trwa budowa ul. Wawrzyńca. Od wtorku zmiany w rejonie skrzyżowania z Żeromskiego i Niestachowską

fot. PIM

Trwa budowa ulicy św. Wawrzyńca.

Prace ziemne i instalacyjne trzeba było przerwać ze względu na złe warunki atmosferyczne, zostały one już jednak wznowione. W związku z tym we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej, na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

- Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia - tłumaczy Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Piesi i rowerzyści, korzystający z traktów po wschodniej stronie Żeromskiego i Niestachowskiej, będą musieli skorzystać z przejść i przenieść się na stronę zachodnią.

- Oddanie do użytku nowego odcinka ulicy planowane jest na koniec bieżącego roku. Wzdłuż nasypu kolejowego powstanie jednojezdniowa droga, dysponująca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po południowej stronie ulicy wybudowany zostanie chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa - zapowiadają PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro