Reklama
Reklama

Handlowali podróbkami na targowisku. Zabezpieczono towar za kilkadziesiąt tysięcy złotych

fot. Policja

Policjanci z Kalisza zatrzymali dwie osoby, podejrzane o handel podrobioną odzieżą.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili kontrolę na jednym z tamtejszych targowisk. Na jednym ze stoisk 31-latka i 32-latek oferowali do sprzedaży ubrania, na których znajdowały się logotypy znanych, światowych marek.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Przedstawiciel kilku pokrzywdzonych producentów potwierdził, że zabezpieczoną przez policjantów odzież bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania dwóch stoisk policjanci zabezpieczyli blisko 350 sztuk różnego rodzaju elementów odzieży m.in. koszulek, legginsów, spodni i bluz. Towary te nie miały nic wspólnego z oryginalnymi produktami, a naniesione na nich loga zostały użyte bezprawnie. Wstępna, szacunkowa wartość strat na rzecz tylko kilku z pokrzywdzonych podmiotów wyniosła blisko 50 tys. złotych - relacjonowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Zatrzymanym za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro