Reklama
Reklama

W wypadku pod Pleszewem zginął sportowiec: "Nie mam słów"

fot. FB Prosna Kalisz

O tragicznym wypadku na wysokości Gołuchowa pisaliśmy w czwartek.

Na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Pleszewem i Kaliszem samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba. Jak informują lokalne media z południa Wielkopolski, ofiara to Krzysztof Kwiatkowski, wychowanek i kierownik Klubu Sportowego Prosna Kalisz.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

- Ś. P. KRIS, bo tak do niego się zwracaliśmy, to "Prośniak" z krwi i kości. Zawsze uśmiechnięty, pomocny, służący radą, wsparciem.. Takiego Cię zapamiętamy Krzysiu.. Spoczywaj w pokoju Przyjacielu. W imieniu całego Klubu Sportowego Prosna Kalisz pragniemy złożyć najszczersze kondolencje dla rodziny - można przeczytać na FB Prosny Kalisz.

Klub ogłosił żałobę. Działacza pożegnał też były wiceprezydent Kalisza, Piotr Kościelny. - Nie mam słów, pewnie jak wielu z Was zamarliśmy dziś po tej wiadomości... Nie potrafię wyobrazić sobie żalu żony Ani, małego Wojtka i rodziców... [...] Pamiętam jak dziś, gdy w 2013 roku wszedł do mnie proponując organizację meczu wykładowców UAM z kaliskimi studentami. Znaliśmy się z osiedla, a jednak zrobił to bardzo oficjalnie. Przez wiele lat aż do 2020 roku kontynuowaliśmy jego inicjatywę i graliśmy razem, zazwyczaj ogrywając studentów m.in. dzięki bramkom Krzyśka... [...] Pamiętam rok 2014, gdy przyszedł z inicjatywą organizacji bezpłatnych zajęć z języka angielskiego dla potrzebujących rodzin z Kalisza. Przez dwa lata na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM realizowaliśmy projekt zajęć, załatwił podręczniki, zorganizował studentów z filologii angielskiej... Ja tylko pomogłem. Pamiętam te dzieciaki i rodziców ze łzami w oczach, że ktoś im pomaga i jeszcze zapewnił książki... [...] Pamiętam ostatnie lata, gdy odszedł z Uniwersytetu i zaczął pracę w Szkole Podstawowej w Nowych Skalmierzycach. Anglista z niego jak się patrzy!! Dzieciaki go uwielbiały!... i cieszył się z rodziny i małego Wojtusia... Będę pamiętał te wszystkie chwile Krzysztofie!!!! Ja i wielu innych... Do zobaczenia! - napisał.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro