Reklama

Incydent pod marketem w Swarzędzu. Mężczyzna uszkodził nożem dwa samochody

fot. Straż miejska w Swarzędzu

W piątkowe wczesne popołudnie służby interweniowały pod jednym z marketów w Swarzędzu.

Na facebookowym profilu tamtejszej straży miejskiej pojawił się wpis, z którego wynika, że patrolujący ten rejon funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez pracownika ochrony sklepu. Według niego na parkingu przed marketem nieznany mężczyzna, grożąc nożem, próbował wymusić od klientki pieniądze. - Strażnicy obezwładnili napastnika, odebrali ostrze, którym się posługiwał, po czym wezwali na miejsce policję. W międzyczasie okazało się, że po tym, jak przestraszona kobieta uciekła do marketu, ten przeciął oponę w jej samochodzie. Kilka minut później do strażników zgłosiła się jeszcze jedna kobieta, której także groził, a później przeciął oponę w BMW. Sprawca, recydywista "na gościnnych występach", został przekazany policjantom z KP w Swarzędzu.

Policja rzeczywiście zajmuje się tą sytuacją, ale według obecnego stanu wiedzy wyglądała ona nieco inaczej. - Sprawa dotyczy uszkodzenia dwóch pojazdów, należących do różnych osób. Mężczyzna, który przeciął opony, został ujęty przez strażników miejskich, a następnie przekazany policjantom - przekazała nam st. sierż Marta Mróz z komendy miejskiej w Poznaniu.

- Czynności są w toku, ale na tę chwilę nie możemy potwierdzić informacji o groźbach przy pomocy noża, ani żadnych innych - dodała.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro