Reklama
Reklama

Tajemnicze światło oświetlało budynki na Grunwaldzie, m.in. obiekty lotniska

Zdjęcia z czwartku | fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas czytelnik.

- Od godziny nad dzielnicą Grunwald w Poznaniu krąży amerykański śmigłowiec wojskowy z reflektorem, który oświetla i ziemię i auta na ulicach oraz bloki. Czy coś się dzieje w Poznaniu? Czy można to sprawdzić, bo sytuacja jest naprawdę dziwna - napisał do nas czytelnik. Sytuacja miała miejsce około 18.00 w czwartek. Po otrzymaniu takiej wiadomości skontaktowaliśmy się z policją i lotniskiem Ławica, ale nikt nie potwierdzał nam informacji o tajemniczym śmigłowcu z reflektorem.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Okazuje się jednak, że nie tylko nasz czytelnik widział tajemnicze światło. - Ktoś z zewnątrz, osoba prywatna, oświetlała budynki lotniska i nie tylko latarką o dużym natężeniu światła - wyjaśnia dziś Błażej Patryn z poznańskiego lotniska.

Marta Mróz z poznańskiej policji przyznaje, że policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie o świetle dobiegającym z okolic lotniska. - Miało to być światło o dużym natężeniu, ale z ziemi, a nie z powietrza. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i nie znaleźli we wskazanej lokalizacji źródła światła - wyjaśnia. - Skontaktowaliśmy się ze strażą graniczną z lotniska i uznano to za niegroźny incydent - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro