Reklama

Most Przemysła I: odłowiono ponad 20 słabych nietoperzy

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Służby udzieliły pomocy nietoperzom.

W środę strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od spacerowicza, który pod mostem Przemysła I znalazł rannego nietoperza. W momencie przybycia na miejsce funkcjonariuszy, we wskazanym miejscu znajdowało się już 5 zwierząt.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Okazało się, że nietoperze wylatywały ze szpary przy styku przęsła i filaru mostu. Niektóre nietoperze odlatywały, a te słabsze spadały na ziemię. O całej sytuacji strażnicy poinformowali PTOP Salamandra - przedstawiciel Towarzystwa również przybył na miejsce. Po zakończeniu interwencji przy ul. Hetmańskiej strażnicy zostali wezwani do kolejnego znalezionego nietoperza na drugim końcu Poznania - ranny nietoperz został znaleziony na stadionie Lecha przy ul. Bułgarskiej - wyjaśnił Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej.

W sumie odłowiono 23 zwierzęta, które trafiły pod opiekę Towarzystwa Salamandra. Po odzyskaniu sił wrócą na wolność.

- Jeżeli znajdziemy leżącego lub rannego nietoperza należy go zabezpieczyć - nakrywając np. kartonikiem i wezwać straż miejską. Nietoperzy nie należy się bać, są bardzo pożyteczne - zjadają ogromne ilości owadów. Zwierzęta te nie są groźne dla człowieka, ale nieodpowiednio podnoszone mogą ugryźć - przypominają funkcjonariusze z Ekopatrolu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro