Reklama

Przecięte opony, pęknięte tarcze hamulcowe. "Inspektorzy nie przypominają sobie pojazdu w tak złym stanie"

fot. WITD
fot. WITD

Z polskich dróg wyeliminowano kolejny niebezpieczny pojazd.

W środę inspektorzy transportu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów na punkcie w Pępowie (powiat gostyński). - W trakcie sprawdzania stanu technicznego ciągnika siodłowego należącego do polskiego przewoźnika, inspektorzy stwierdzili: nadmierne zużycie tarcz hamulcowych oraz rysy lub pęknięcia na ich powierzchniach, brak lusterka przedniego i lusterka wstecznego, brak nalepki kontrolnej. Z kolei w naczepie ciężarowej odnotowali również nadmierne zużycie tarcz hamulcowych z rysami lub pęknięciami w kołach wszystkich osi, znaczące uszkodzenie lub przecięcie opon, bieżnikowanie wpływające na warstwę ochronną kordu oraz wystającą osłonę kordu opon - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie, zagrożone karą do 4 tysięcy złotych. Osobie, która wysłała ten pojazd w trasę grozi do 400 zł kary. Z kolei na kierowcę nałożono 200 zł mandatu, musiał również (bez ładunku) zjechać do najbliższego warsztatu i usunąć usterki.

- Inspektorzy z Leszna nie przypominają sobie pojazdu członowego w tak złym stanie technicznym - podsumował Piotr Laskowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro