Reklama
Reklama

Dr Grzesiowski: czwarta fala możliwa we wrześniu. "Chyba wciąż końcową decyzję podejmują ludzie z PR"

fot. Autorstwa newsrm.tv - Wypowiedź: Marek Arndt, dyrektor sprzedaży Honeywell Environmental & Energy Solutions, dr Paweł Grzesiowski, pediatra z Centrum Medycyny Zapobiegawczej. (1:31), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88746060

Trzecia fala koronawirusa jeszcze na dobre nie wezbrała, ale specjaliści już przewidują czwartą.

Według obecnych szacunków szczyt zachorowań czeka nas nas w okolicy końcówki marca. Tymczasem na antenie Radia Zet dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem, został zapytany o ewentualną czwartą falę. - Oczywiście. Dlaczego nie. Trzeba szykować się na to, że we wrześniu może wystąpić czwarta fala - ocenił.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Według dr Grzesiowskiego do września nie uda się pozbyć np. bardziej zaraźliwego wariantu brytyjskiego, nawet mając na uwadze szczepienia. - Proporcja zaszczepionych do niezaszczepionych to 7 proc. do 93 proc. - analizował. Podkreślił też, że w jego ocenie "wirus zostanie z nami na długie lata".

Dziennikarka Radia Zet poprosiła o ocenę działań rządu. Dr Grzesiowski nazwał je "próbami i testami, a nie gotową koncepcją zarządzania kryzysowego, opartą o wskaźniki". - Tu jest problem - zderzenie naszych podstaw naukowych, merytorycznych z polityką i propagandą. Chyba wciąż końcową decyzję podejmują ludzie z PR, a nie z zarządzania kryzysowego - podsumował.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro