Reklama

"Wiosna" w Poznaniu, nad Wartą tłumy

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Mieszkańcy wykorzystują piękną pogodę i spotykają się nad rzeką.

Termometry w Poznaniu pokazywały w czwartek nawet blisko 20 stopni Celsjusza, co w lutym nie należy do normalności. Wielu mieszkańców zdecydowało się wybrać nad rzekę, co uwiecznił na zdjęciu nasz czytelnik. Ten sam czytelnik pokazuje alternatywę, jaką jest ośnieżony obecnie stok Malta Ski.

Co ciekawe, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że właśnie dziś padł w Polsce rekord jeśli chodzi o temperaturę w lutym. W Makowie Podhalańskim termometry pokazały 22,1 stopnia Celsjusza. To najwięcej od chwili, w której rozpoczęto prowadzenie pomiarów. Swój rekord odnotowała też w czwartek Warszawa. Na termometrach było tam 18,3 stopnia Celsjusza.

Przed nami wyjątkowo ciepła noc. W najchłodniejszym jej momencie, około 4.00, termometry pokażą 7 stopni Celsjusza. O północy ma być 10 stopni. W piątek czeka nas jednak ochłodzenie. Termometry będą pokazywać dodatnie wartości, ale temperatura nie przekroczy 9 stopni. W sobotę ma być nieco chłodniej, a w niedzielę czeka nas jeszcze większe ochłodzenie - w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 4 stopni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro