Reklama

Wielkopolanin drugim najbogatszym Polakiem. W rok jego majątek powiększył się o 60 procent

Właściciel sieci Dino jest na drugim miejscu wśród najbogatszych Polaków | fot. materiały prasowe
Właściciel sieci Dino jest na drugim miejscu wśród najbogatszych Polaków | fot. materiały prasowe

Forbes opublikował listę stu najbogatszych Polaków.

Podobnie jak przed rokiem, numerem jeden w kraju jest Michał Sołowow. Jego majątek szacuje się na 15,5 mld złotych i to wynik gorszy niż przed rokiem (wówczas było to 15,6 mld zł). Na drugie miejsce wskoczył Wielkopolanin - Tomasz Biernacki. To założyciel i większościowy właściciel sieci sklepów Dino. Rok temu Biernacki był tuż za podium z wynikiem 8 mld złotych. W ciągu roku jego majątek powiększył się o spektakularne 60 procent i dziś dysponuje około 13 mld złotych. Co ciekawe, w 2020 roku także wskazywano, że w stosunku do 2019 roku jego majątek powiększył się o 60%. Jeśli ta tendencja się utrzyma, za rok może zostać najbogatszym Polakiem.

Na trzecie miejsce zestawienia spadł Zygmunt Solorz. Dysponuje podobnym majątkiem jak Biernacki - około 13 mld złotych. Za podium znalazł się Jerzy Starak z wynikiem także blisko 13 mld złotych. Kolejni na liście są Dominika i Sebastian Kulczyk. Dominika ma majątek szacowany na 7,6 mld złotych, a Sebastian - 6,4 mld zł. Pierwszą dziesiątkę zamyka, podobnie jak przed rokiem, Paweł Marchewka - założyciel firmy Techland z Ostrowa Wielkopolskiego. Jego majątek powiększył się w ciągu roku o ponad miliard złotych. Dziś szacuje się, że ma około 4,1 mld złotych.

Z rankingu Forbesa wynika, że 100 najbogatszych Polaków dysponuje majątkiem w wysokości 210 mld złotych. To o 16% więcej niż przed rokiem. Dla porównania majątek Elona Muska, który jest najbogatszym człowiekiem na świecie, szacuje się na około 700 miliardów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
43.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro