Reklama

Trwa wymiana tablic z nazwami ulic. Wkrótce nowe oznaczenia na kolejnych osiedlach

fot. ZDM

Tablice z nazwami ulic są systematycznie wymieniane, co ma na celu przystosowanie ich do obowiązującego Systemu Informacji Miejskiej.

Zgodnie z aktualnym wzorem na tablicy o szarym tle umieszcza się nazwę ulicy, a pod nią, na niebieskim pasku, nazwę jednostki obszarowej. W prawym lub lewym dolnym rogu znajduje się oznaczenie, w którym kierunku względem danej tablicy numery adresowe rosną lub maleją.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Warto przy tej okazji podkreślić, że wspomniane nazwy jednostek obszarowych nie zawsze pokrywają się z urzędowymi nazwami dzielnic lub osiedli - te ostatnie są niekiedy podzielone na kilka obszarów. Przykłady jednostek obszarowych to choćby Pogodno i Raszyn na terenie osiedla Grunwald - Południe, czy też św. Roch lub Łacina na Nowym Mieście - przypomina Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM wkrótce podpisze umowę na wymianę starych tablic na terenie Kiekrza, Strzeszyna, Podolan, Piątkowa, Moraska, os. Warszawskiego, Antonina i Antoninka, Miłostowa i Głównej. Zadanie potrwa trzy lata i pochłonie ok. 1,5 mln zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro