Reklama
Reklama

Nie malują oznakowania w SPP na Wildzie i Łazarzu: "ładna pogoda to nie wszystko"

fot. ZDM
fot. ZDM

Choć mamy obecnie prawdziwą wiosnę zimą, na Łazarzu i Wildzie nie jest malowane oznakowanie poziome w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

Prace związane z malowaniem oznakowania wstrzymano w grudniu ubiegłego roku ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponieważ nie udało się przeprowadzić prac na wszystkich ulicach, SPP od 1 lutego wprowadzono jedynie na części tras Wildy i Łazarza.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Od początku bieżącego tygodnia obserwujemy wyraźną poprawę pogody - temperatury w ciągu dnia są wyższe, nie występują opady deszczu ani śniegu. Coraz częściej pojawiają się więc pytania o to kiedy prace przy wdrażaniu oznakowania poziomego zostaną wznowione. Niestety, korzystne warunki atmosferyczne utrzymujące się w ciągu dnia to jeszcze za mało, aby przystąpić do tego rodzaju prac - podkreśla Zarząd Dróg Miejskich. - Powodem jest niska temperatura w nocy i nad ranem i utrzymująca się w związku z tym duża wilgotność nawierzchni, zwłaszcza w zacienionych miejscach. Oznakowanie namalowane na takim podłożu byłoby nietrwałe. Ponadto w wielu miejscach występuje piasek, będący pozostałością po usuwaniu skutków niedawnego ataku zimy - dodaje.

Drogowcy zapewniają, że prace związane z malowaniem nawierzchni zostaną wznowione, jeśli korzystna pogoda utrzyma się dłużej. Już prowadzone są natomiast montaż znaków pionowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, a także modernizacja sygnalizacji świetlnych na ulicy Głogowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro