Reklama

Ktoś wyrzucił z auta psa z zaklejonym pyskiem. Trwają poszukiwania

Poglądowe zdjęcie psa z oklejonym pyskiem | fot. TOZ Kościan
Poglądowe zdjęcie psa z oklejonym pyskiem | fot. TOZ Kościan

O sprawie informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z Kościana.

- Prosimy mieszkańców o mobilizację, po terenie wsi biega pies z pyskiem zaklejonym taśmą izolacyjną!!! Ten biedak umrze z głodu i pragnienia!!! Jest nieufny i ucieka, ale skoro nie jest w stanie nikogo ugryźć, proszę próbować go złapać, jeśli się pokaże, aktualnie nigdzie go nie ma - zaapelowali członkowie TOZ Kościan na Facebooku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nie ma zbyt wielu informacji na temat zwierzęcia. Pojawiają się sugestie, że został przez kogoś wyrzucony z auta na S5 - mieszkańcy okolicy go nie kojarzą. Psa widziano w Kobylnikach pod Kościanem. - Psa nigdzie nie widać, mimo zaangażowania wielu osób w poszukiwania i wczoraj i dziś. Jeśli ktoś może szukać - prosimy pomagać - dodaje TOZ Kościan.

Psa widziały dwie osoby. Ma ciemnoczekoladowe umaszczenie, długie łapy. Jest skrajnie wychudzony i przerażony. Wokół pysk ktoś owinął go czarną taśmą izolacyjną. - Biegał po polach, więc objeżdżanie wsi samochodem może niewiele dać. Poniżej zdjęcia okolicy, w której się pojawił przedwczoraj. Jest tam dużo złomu, może się ukrywać. Pies widziany przedwczoraj popołudniu, 22.02, pola za ulicą Wiśniową, a zgłoszenie o psie otrzymaliśmy dopiero wczoraj wieczorem 23.02. Nikt go już nie spotkał...

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro