Reklama
Reklama

Budowa trasy na Naramowice: kolejne zmiany od soboty

fot. PIM
fot. PIM

Tym razem dotyczą pieszych i rowerzystów.

Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej. Od soboty osoby poruszające się pieszo i na rowerach pomiędzy osiedlem Kosmonautów i Naramowicami nie będą mogły korzystać z ciągu po zachodniej stronie drogi.

- Od soboty należy kierować się na wschodnią stronę ul. Naramowickiej przez ciąg w rejonie bloku nr 21. Następnie piesi będą mogli przejść wschodnią stroną od sklepu Biedronka do ul. Lechickiej i dalej wzdłuż tej ulicy do nowego przejścia dla pieszych (przez ul. Lechicką). W tamtym rejonie dostępny będzie już nowy fragment węzła Lechicka/Naramowicka, czyli dojazd do ul. Dworskiej wraz z rondem. Dalej można będzie przejść przez parking albo ulicami Dworską i Karpia. Ponownie udostępniony zostanie również ciąg między ul. Spornego i otwartą łącznicą węzła, dzięki któremu osoby poruszające się w kierunku Wilczego Młyna i mostu Lecha nie będą musiały przekraczać ul. Lechickiej - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Tej samej nocy, z piątku na sobotę, wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ulicę Błażeja. - Połączy północny i południowy chodnik tej ulicy. Piesi wskazali na taką potrzebę uzasadniając ją większym ruchem wynikającym z objazdów spowodowanych zamknięciem ul. Jasna Rola i Bolka - dodają. Przejście pojawi się w rejonie posesji nr 13, 15, 18A i 18B.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro