Reklama
Reklama

Koniec parkowania na Cytadeli. Rozrzucili wielkie kłody

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Kierowcy parkowali w miejscach niedozwolonych.

W każdy weekend z piękną pogodą poznański park Cytadela cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Niestety wiąże się to z rozjeżdżaniem parkowych alejek przez samochody. Nie inaczej było w ostatnich dniach. Posypały się mandaty. Tylko w tym jednym miejscu, na trawnikach wzdłuż ul. Za Cytadelą, za parkowanie na terenach "zielonych" i inne wykroczenia, strażnicy ukarali 79 kierowców. Zakładane były blokady na kołach, wystawiano wezwania do stawiennictwa w siedzibie SM, a także karano mandatami na miejscu - tłumaczył po weekendzie Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Reakcja była natychmiastowa. Ustalono, że aby zablokować parkowanie porozrzucane zostaną kłody. Dzisiaj rano pracownicy Zakładu Lasów Poznańskich dostarczyli do parku Cytadela kłody, które zablokują miejsca nieprzeznaczone do parkowania. Prosimy wszystkich kierowców o parkowanie pojazdów tylko w miejscach do tego przeznaczonych - informują przedstawiciele ZZM Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro