Reklama
Reklama

Poznańskie ZOO ma 150 lat. Historia jego powstania jest niezwykła

Autorstwa MOs810 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11340437 | fot. Słonica Kinga

O 150 urodzinach ZOO poinformowała dyrektor poznańskiego ogrodu. Kochani ! 150 lat istnienia Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu minęło jak mgnienie. Jeden z najstarszych ogrodów, z ogromną tradycją, misją i wielowątkową historią. ratujemy, ocalamy od wyginięcia, ale przede wszystkim: kochamy ZWIERZAKI i tą miłością staramy się zarażać wszystkich dookoła. Dziękujemy za Waszą obecność, nieustające wsparcie i prosimy, by trwały one kolejne 150 lat - napisała na portalu społecznościowym Ewa Zgrabczyńska, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Przedstawiciele poznańskiego ZOO opisują też historię poznańskiego ogrodu. Jak podkreślają na "świecie zwykle powstawały one poprzez zawiązanie komitetu założycielskiego, który gromadził fundusze w celu wykupu terenu i budowy, infrastruktury, na zgromadzeniu specjalistów, którzy podglądając rozwiązania innych ogrodów wykonywali projekt i rozpoczynano jego budowę". Ale w Poznaniu miało być inaczej. Czego przykładem ma być zapis w książce "Ogród Zoologiczny w Poznaniu" pod redakcją J.Urbańskiego i A.Taborskiego (PWN 1975), gdzie przekazano, iż powstanie poznański ogród zawdzięcza "urodzinowemu psikusowi". Szczegóły poniżej:
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro