Reklama
Reklama

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking publicznych szkół podstawowych 2021

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował dziś ranking publicznych szkół podstawowych 2021 z osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce, prezentując tym samym najlepsze szkoły podstawowe w danym rejonie.

Jest to już druga edycja rankingu szkół podstawowych, przygotowana przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Ranking ten różni się od pozostałych tym, że uwzględnia zarówno wyniki z egzaminów ósmoklasisty jak i również osiągnięcia z olimpiad przedmiotowych. Dzięki temu, ranking odzwierciedla realny poziom nauczania danej placówki.

W rankingu szkół podstawowych maksymalnie uzyskać można było sto punktów a trzy najlepsze placówki z danego miasta otrzymały złoty, srebrny lub brązowy medal za odpowiednio pierwsze, drugie lub trzecie miejsce na podium.

W rankingu szkół podstawowych w Poznaniu najlepszą placówką okazała się Szkoła Podstawowa nr 83 "Łejery" im. Emilii Waśniowskiej, która uzyskała 70.641 punktów. Uczniowie tej szkoły, najlepiej poradzili sobie na egzaminie ósmoklasisty z językiem angielskim. Szkoła w rankingu awansowała, aż o osiem miejsc w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia.

Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej z sumą 69.669 punktów. Średni wynik egzaminu ósmoklasisty z języka hiszpańskiego wyniósł w tej szkole 100%. W tym przypadku szkoła również awansowała w rankingu względem ubiegłorocznego zestawienia - o cztery miejsca.

Trzecie miejsce w tym roku przypadło Szkole Podstawowej nr 33, która uzyskała 69.597 punktów. Uczniowie największą średnią z egzaminu ósmoklasistów osiągnęli z języka angielskiego. Placówka ta awansowała o dwa miejsca

Poniżej przedstawiamy Państwu pięć najlepszych szkół podstawowych 2021, wybranych spośród osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce. Niestety żadna z poznańskich placówek nie znalazła się w czołówce.

1. Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinie

2. Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku

3. Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu

5. Szkoła Podstawowa nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie


Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całym rankingiem szkół podstawowych 2021!

Metodologia rankingu dostępna jest tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
16℃
9℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro