Reklama
Reklama

Malwowa: dramatyczne nagranie z przejścia dla pieszych. "Dzieci oszukały przeznaczenie"

Screen | fot. Polskie Drogi / YouTube

Do zdarzenia doszło 16 lutego, ale nagranie pojawiło się w sieci wczoraj.

"Dzieci oszukały przeznaczenie na przejściu dla pieszych" - tak zatytułowano nagranie z ulicy Malwowej w Poznaniu, które pojawiło się na youtubowym profilu Polskie Drogi. - Widać jak dzieci odwróciły się w moim kierunku, bo zauważyłem szybko nadjeżdżający samochód i zacząłem trąbić i być może to ich na chwilę wstrzymało w ruchu i udało im się przeżyć - wyjaśnił autor nagrania.


W tej sprawie napisał do nas czytelnik. - To jest Malwowa tydzień temu. Przejście u wylotu szkolnej drogi. Są tam wszystkie możliwe oznaczenia ostrzegawcze, a mimo tego dochodzi do takiej sytuacji. Kolejny raz mieszkańcy i rodzice dzieci uczęszczających do SP78 proszą ZDM, inżyniera ruchu i inne instytucje o zainstalowanie w tym miejscu świateł lub chociaż poduszek zwalniających. Do takich sytuacji dochodzi tam dość często. Film jest sprzed tygodnia, ale wczoraj, z tego co piszą na różnych gremiach osoby związane ze szkołą, doszło ponownie do czegoś takiego, tylko z udziałem drugoklasistów. Na filmie też dzieci z nauczania początkowego - pisze Bartosz.

- Powstaje pytanie, czy da się coś zrobić zanim ktoś zginie jak na Grunwaldzkiej koło Marszałkowskiej, czy raczej trzeba poczekać na śmierć czyjąś lub kalectwo, zanim się coś zmieni. Przez te przejścia przechodzi też wiele osób starszych dojeżdżających na cmentarz, do bocznego wejścia, które znajduje się w tym miejscu. Bardzo często dochodzi zatem również do nieciekawych sytuacji z udziałem osób starszych lub po prostu pasażerami autobusów, którzy wchodząc w tym miejscu na jezdnię na pasy są długo zasłonięci autobusami i też bywa blisko tragedii - dodaje.

Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich o to, czy zgłaszano się do ZDM w tej sprawie. Gdy otrzymamy odpowiedź, wrócimy do sprawy. Sprawą zainteresowała się policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro