Reklama
Reklama

Rozkopane groby na Junikowie. To skutek odwiedzin dzików

fot. Adam / widz WTK
fot. Adam / widz WTK

O sprawie informuje widz WTK.

- Proszę zajmijcie się tematem buszujących dzików na terenie cmentarza na Junikowie. Na załączonych zdjęciach widać jakich zniszczeń dokonały na cmentarzu Junikowo, pole nr 38 od ul.Chryzantemowej. Widać, że zniszczyły groby niebędące pomnikami z granitu... Serce się kroi na taki widok, chyba zarząd cmentarza nie radzi sobie z tym tematem. Dlaczego miejsce pochówku nie jest bezpieczne - dopytuje widz WTK, Adam.

Jak ustalił dziennikarz portalu wtk.pl, prawdopodobnie do zniszczeń doszło jesienią ubiegłego roku. - Od tamtego czasu wszystkie furtki od strony nowej części cmentarza, czyli ul. Chryzantemowej i Owczej wyposażyliśmy w samozamykacze, cały mechanizm dostosowaliśmy do tego, żeby za wchodzącym furtka się zamknęła - powiedział w rozmowie z WTK Mateusz Dzioba, zastępca dyrektora Usług Komunalnych.

Na cmentarzu jest też łownia na dziki. Gdy coś się w niej złapie, informowany jest łowczy, który przewozi zwierzę poza miasto. Dzioba zapewnił, że przyjrzy się sprawie, ale cmentarz jest obecnie właściwie zabezpieczony przed dzikami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro