Reklama
Reklama

Krańcowa: koniec rudery po szkole plastycznej. Ruszyły prace

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Powstanie tu akademik.

- W miejscu opuszczonej szkoły plastycznej powstaje dom studencki - napisał do nas czytelnik. O tej inwestycji pisaliśmy już na naszym portalu. Ruiny Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego kilka lat temu zostały kupione przez spółkę Enklawa Malta, która jakiś czas temu uzyskała pozwolenie na budowę (przekształcenie ruin w nowy obiekt) budynku zamieszkania zbiorowego. Ma tu powstać akademik, w którym będzie można kupić poszczególne lokale. Parkingi mają być zlokalizowane w hali garażowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ze zdjęcia, które do nas dotarło od czytelnika wynika, że część starego budynku wyburzono. Prace porządkowe cały czas tu trwają. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wątpliwościach mieszkańców okolicy. Obawiają się, że nie będzie to akademik, a apartamentowiec. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może tu powstać obiekt związany z usługami oświatowymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro