Reklama

"Kolejkowy stacz" z urzędu pod lupą policjantów

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Czytelnik

Na nielegalne praktyki skarżą się obcokrajowcy.

Sprawę opisuje "Głos Wielkopolski". Jak się okazuje w Wydziale spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu można spotkać osoby niepracujące w urzędzie, które za miejsce w kolejce pobierają wynagrodzenie. To koszt 100-150 złotych, choć co warto zaznaczyć w urzędzie obowiązuje bezpłatny elektroniczny system rejestracji.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Jak zaznaczają dziennikarze gazety, choć system internetowej rejestracji wydaje się działać poprawie uwagę zwracają utrudnienia, co może być spowodowane tym, że są osoby, które próbują zarobić sprzedając wolne terminy. Jak ustalili dziennikarze w rozmowie z jednym z cudzoziemców ogłoszenia łatwo można znaleźć w internecie. Sprawa została już zgłoszona policji.

Dostaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Stare Miasto badają sytuację - mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ostrzeżenie meteo dla całego województwa
12℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro