Reklama
Reklama

Miasto przygotowało zestawy prezentowe za oddanie osocza w Poznaniu

fot. UMP

W ten sposób miasto chce podziękować dawcom i wesprzeć służby medyczne w ratowaniu życia i zdrowia chorych na Covid-19. Mogą oni liczyć na darmowe bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego i na miejskie pływalnie.

Osocze osób, które przechorowały Covid-19, zawiera przeciwciała mogące wspomagać leczenie innych chorych, zwłaszcza tych z ciężkimi objawami zakażenia - wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Dlatego zachęcam wszystkich ozdrowieńców, by oddali osocze, jeśli tylko spełniają niezbędne warunki. Sam miałem okazję to zrobić i mogę zapewnić, że procedura nie jest skomplikowana, a samo pobieranie nie boli - dodaje.

Aby podziękować tym ozdrowieńcom, którzy zgłoszą się do RCKiK i zachęcić kolejnych, miasto przygotowało zestawy prezentów. Każdy, kto zdecyduje się oddać osocze w Poznaniu, otrzyma pakiet promocyjny. W jego skład wchodzić będą: torba z tkaniny i maseczka ochronna - obie z logo akcji, podziękowania od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta oraz voucher, który można będzie wymienić na bilety w jednostkach kultury, sportu i rekreacji.

Zarówno torby, jak i maseczki zostały uszyte specjalnie na potrzeby akcji przez poznańskie podmioty ekonomii społecznej. Pracują w nich m.in. osoby z niepełnosprawnościami czy wychodzące z bezdomności - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. W każdym pakiecie znajdą się też vouchery ważne do końca roku, można je wymienić na bilety bezpośrednio w kasie danej instytucji - dodaje.

Vouchery-niespodzianki będą przydzielane do pakietów losowo. Dawcy będą mogli wymienić je np. na bilety: rodzinny do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, otwarty dla dwóch osób do Teatru Animacji, wejście dla dwóch osób do Kina Muza, Kina Pałacowego, na pływalnię krytą Chwiałka, Rataje lub Winogrady, trzygodzinny bilet dla jednej osoby do Term Maltańskich oraz bilet na pływalnię Atlantis (pojedynczy lub podwójny). Wartość pakietów wynosi ok. 95 zł - informują miejscy urzędnicy.

Wszystkie vouchery będą wymieniane na bezpłatne wejścia - z jednym wyjątkiem: za bilet rodzinny w Ogrodzie Zoologicznym trzeba będzie zapłacić 1 zł. Każdy, kto chciałby wybrać się do kina lub teatru, powinien wcześniej zarezerwować konkretny termin - dodają.

Akcja "Kropla dobra" rozpoczyna się dziś, a wydawanie pakietów promocyjnych potrwa do ich wyczerpania.

Wierzę, że akcja przyczyni się do popularyzacji honorowego dawstwa krwi i osocza, które realnie ratuje zdrowie i życie ludzi. To najbardziej prosta i podstawowa forma pomocy, którą można ofiarować drugiemu człowiekowi - podkreśla radny Tomasz Stachowiak, inicjator akcji.

Szczegóły na temat oddawania osocza można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
23.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro