Reklama
Reklama

W Rogalinku powstaje nowy most. Przejazd będzie ograniczony

fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu / FB

Trwająca od września 2020 roku budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku wchodzi w kolejną fazę.

W związku z rozpoczęciem budowy dojazdów i przebudowy skrzyżowania, w poniedziałek 8 marca przejazd przez starą przeprawę zostanie ograniczony.

Roboty w kolejnym etapie inwestycji będą koncentrować się głównie przy dojazdach do mostów, dlatego konieczne jest wprowadzenie na starym obiekcie ruchu wahadłowego. Nastąpi to w poniedziałek 8 marca na wjeździe od strony Mosiny. W najbliższych dniach przy drodze wojewódzkiej nr 431 pojawią się stosowne tablice informacyjne - przekazuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wspólnie z wykonawcą - firmą Skanska, dokładają wszelkich starań, aby zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców i mieszkańców Rogalinka. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności na drodze - zapewnia.

Inwestycja to koszt 63,2 mln złotych, blisko 52 mln złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Według planów roboty w tym miejscu powinny się zakończyć w październiku 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro